en de

území pro přírodu i pro lidi
Lesy jsou národním bohatstvím. Trvalý užitek přinášejí pouze tehdy, když se v nich rozumně hospodaří.

promitacka promitacka promitacka promitacka promitacka promitacka promitacka promitacka promitacka
vlna

Pozorování lesní zvěře

V průběhu června jsme připravili dvě vycházky do křivoklátských lesů, abychom se pokusili pozorovat zvěř v jejím přirozeném prostředí. Na každé vycházce jsme byli ve čtyřech lidech. Malá skupina byla nutností, to pro zvětšení šance něco vidět. Vybral jsem dvě lokality, kde jsme pomalu šli po lesní cestě a pozorovali okolí. Zakončení večera bylo poté na posedu u louky až do úplného setmění. Počasí nám přálo a oba večery byly tak velmi hezké a užili jsme si západ sluníčka i lesní atmosféru. Bohužel zvěř, jakoby nechtěla být viděna. Pokaždé jsme zahlédli&nbs... více »

Do lesa za ptáčky

Ve čtvrtek 2. června proběhla tematická vycházka do křivoklátských lesů, kde jsme pozorovali ptactvo a povídali si o přírodě lesnického parku. Připravený program nám trochu narušovalo počasí, které odr... více »

Večerní vycházka za ptactvem LPK

Již podruhé se setkají na Emilovně ti, co mají rádi přírodu a ptactvo zdejší krajiny. Dne 2. června 2016 v 18.30 hodin zahájíme vycházku do okolních lesů s možným pozorováním ptactva i ji... více »

Vycházka za lesními kvítky

V neděli 15. května proběhla již druhá tematická vycházka za lesními kvítky. Trasu jsme z části vedli po stezce přírodní rezervace Brdatka. Hned po vstupu do lesa jsme začali obdivovat bohatou květenu zdejších lesů. Určo... více »

Vycházky pro občany v roce 2015

V průběhu roku jsme zorganizovali několik setkání lidí, kteří mají zájem o dění v lese, přírodu a bohatou historii, která je silně spjatá se zdejší krajinou. Na začátku dubna, u příležitosti Dne ptac... více »