en de

území pro přírodu i pro lidi
Lesy jsou národním bohatstvím. Trvalý užitek přinášejí pouze tehdy, když se v nich rozumně hospodaří.

promitacka promitacka promitacka promitacka promitacka promitacka promitacka promitacka promitacka
vlna

Mezinárodní uznání LP Křivoklátsko

   Konference "Modelový les Česká republika" Ve dnech 25. a 26. května 2017 proběhla na zámku ve Křtinách konference "Modelový les Česká republika". V rámci konference byla slavnostně odhalena pamětní deska a založena společnost Modelový les Česká republika. Akci pořádala Školní lesní podnik Masarykův les Křtiny Mendelovy univerzity v Brně (ŠLP Křtiny MENDELU), Lesnická a dřevařská fakulta Mendelovy univerzity v Brně (LDF MENDELU) a Biosférická rezervace Dolní Morava. „Modelový les je prestižní mezinárodní organizace s vedením v Kanadě, která sdružuje lesní obj... více »

Další lesnický park na obzoru

Lesy ČR zřídí v lesích v okolí Brněnské přehrady lesnický park 15. únor 2017   Státní podnik Lesy ČR chce zřídit v lesích na obou stranách Brněnské přehrady lesnický park. Jeho hra... více »

Národní park se odkládá

MŽP nyní neplánuje vyhlášení NP Křivoklátsko, kraj ho nepodporuje 19. duben 2017   Ministerstvo životního prostředí aktuálně neplánuje vyhlášení Národního parku Křivokl&aac... více »

Spolupráce s Rakonou

Miroslav Pecha: Vyvěšovali jsme ptačí budky a také rozebírali staré oplocenky (rakovnicky.denik.cz) 31. říjen 2016   "Díky akci s názvem „Lesní den" prožili příjemné chvíle v křivokl&aac... více »

Ptačí vycházka lesnickým parkem

Večerní vycházka za ptactvem (Rakovnický deník) 30. květen 2016 Karlova Ves Lesnický park Křivoklátsko, o. p. s., vás zve na večerní vycházku za ptactvem lesnického parku konanou ve čtvrtek 2. června od 18.30 hodin. Sraz &u... více »

LPK oknem do hospodaření

Lesy ČR: Lesnický park Křivoklátsko je oknem do hospodaření bez ohledu na vlastnictví (parlamentnilisty.cz) 11. květen 2016   „Území pro přírodu i pro lidi", s tímto mottem v květnu 2010 založili Lesnický park Kř... více »

Páté narozeniny LPK

Lesnický park Křivoklátsko oslavil páté narozeniny (rakovnicky.denik.cz) 11. květen 2016   "Předseda Pobočného spolku Křivoklát České lesnické společnosti Miroslav Pecha upozornil: „Svým pojetím je i prvn&... více »

LP není vyšším stupněm ochrany

Lesnický park není kategorie ochrany přírody (Raport) 15. říjen 2015   V Raportu 6.10.2015 vyšel článek Ing. Petra Mouchy, CSc., zabývající se možností vyhlášení NP Křivoklátsko. Kromě jin... více »

Pietní akt

U pomníčku Antonína Wagnera se uskutečnil pietní akt (Rakovnický deník) 24. červenec 2015 Vydáno v Zprávy z oboru myslivost Nový Dům Na křižovatce silnic Křivoklát - Lány - Nový Dům, přilepen k plotu Lán... více »

NP nepomůže

Vyhlášení národního parku Křivoklátsko přinese víc škody než užitku (AGRObase zpravodaj) 6. květen 2015   Myšlenka na vyhlášení křivoklátského parku už je přitom docela letitá, veře... více »

Dopis hejtmanovi

Otevřený dopis hejtmanovi Středočeského kraje (Rakovnický deník) 5. březen 2015   POSLALI JSTE NÁM: NÁZOR NA PLÁNOVANÉ ZŘÍZENÍ NÁRODNÍHO PARKU KŘIVOKLÁTSKO Vážený pane hejtmane, ... více »

Vedení kraje otočilo

Vedení kraje otočilo. Národní park Křivoklátsko podporuje (Rakovnický deník) 24. září 2014   Miroslav Elsnic         Křivoklát – Vyhlášení Národního parku... více »

Zvyšování informovanosti

Lesnický park Křivoklátsko zvyšuje informovanost (Rakovnický deník) 25. srpen 2014 Vybudováním sítě infotabulí na území Lesnického parku Křivoklátsko sledují zdejší lesníci zv... více »

Lesů přibývá

Lesů na východě republiky každoročně přibývá (denik.cz) 9. červenec 2014 Lesy v kraji dostaly letos zabrat. Jarní bouře způsobily nemalé škody na převážně smrkových zásobách dřeva. Přesto se ale zalesněnost ro... více »

Colloredo-Mannsfeld

  Rod Colloredo-Mannsfeld, historie a současnost šlechtických lesnických majetků (LP 9/2010) 7. září 2010     Rozhovor s Jerome Colloredo-Mannsfeldem, majitelem firmy Lesní a rybniční správa Zbiroh a ředitelem sp... více »

Obyvatelé Křivoklátska

Národní park: ministr Drobil vyžaduje souhlas obyvatel (Rakovnický deník) 29. červenec 2010 Miroslav Elsnic        Křivoklát – Dočká se Křivoklátsko národního parku nebo ne?  &nbs... více »

LP by měla společnost vítat

Lesnický park Křivoklátsko by měla veřejnost přivítat (Haló noviny) 9. červen 2010 V poslední době se opět rozvířila debata o tom, zda by měl na Křivoklátsku vzniknout národní park, tak jak to plánuje ministerstvo životn&i... více »

Člověk do lesa, nebo z lesa?

EKOLOGIE: Chceme z křivoklátských lesů vyhnat člověka? (neviditelnypes.cz) 20. květen 2010   Tak nám vznikl v křivoklátských lesích ”lesnický park”. První v ČR. Což samozřejmě vzbuzuje vášně, jako v&scaro... více »

Nový model ochrany

Nový model pro ochranu přírody (Profit) 17. květen 2010 Přísnější režim ochrany přírody než v chráněné krajinné oblasti, mírnější režim oproti národnímu parku. To je stručná charakterist... více »

LP Křivoklátsko

První lesnický park je na Křivoklátsku (Právo) 17. květen 2010 (ČTK, maš) Už při svém vzniku vzbudil řadu kladných i záporných ohlasů  Vyhlášení národního parku by neměl bránit ... více »

Odpůrci lesnického parku

Lesnický park se nelíbí ochráncům přírody (Haló noviny) 14. květen 2010   KARLOVA VES - První lesnický park v ČR založili včera na Křivoklátsku vlastníci a správci lesů. Podle ministra zemědělství Jakub... více »

Člověk v lese - ano, nebo ne?

Chceme nebo nechceme z křivoklátských lesů vyhnat člověka? (blog.aktualne.cz) 14. květen 2010   Tak nám vznikl v křivoklátských lesích „lesnický park”. První v ČR. Což samozřejmě vzbuzuje vášně, jako v&sc... více »

Lesnický park - první v Evropě

Křivoklátsko bude prvním lesnickým parkem (Rakovnický deník) 3. květen 2010 Berounsko – Národní park Křivoklátsko, který by měl v budoucnu vzniknout i na území berounského regionu, má četné ... více »

Lesnický park Křivoklátsko

Křivoklátsko: lesnický park předstihl národní (MF Dnes) Tento týden má být založen Lesnický park Křivoklátsko. Podle ředitele Agentury ochrany přírody a krajiny ČR Františka Pelce je to akce proti Národnímu... více »

Václav Klaus o Křivoklátsku

Klaus o Křivoklátsku: Ochranáři jdou zase proti většině (aktualne.cz) 12. duben 2010 Prezident se postavil na stranu odpůrců plánovaného národního parku Praha - Prezident Václav Klaus se poprvé veřejně vyjádřil k pl&aac... více »

Ministr Šebesta podpořil lesníky

Šebesta pomáhá lesníkům proti novému národnímu parku (aktualne.cz) 1. duben 2010   Karlova Ves - Dvojitý ministr Jakub Šebesta se už po několika dnech poté, co po ministerstvu zemědělství převzal i resort živo... více »