území pro přírodu i pro lidi
Lesy jsou národním bohatstvím. Trvalý užitek přinášejí pouze tehdy, když se v nich rozumně hospodaří.

promitacka promitacka promitacka promitacka promitacka promitacka promitacka promitacka promitacka
vlna

Činnost Modelového lesa ČR ve 2017

   Modelový les ČR prošel v roce 2017 významným vývojem a změnami. Po dlouhotrvající pečlivé přípravě byl Modelový les Česká republika, jako první české území, oficiálně přijat 7. 7. 2017 do Mezinárodní sítě modelových lesů (dále jen Síť). Přijetí bezprostředně předcházela hodnotící návštěva zástupců Sekretariátu Mezinárodní sítě modelových lesů, která se uskutečnila 22. - 24. 5. 2017. Jejím výstupem bylo pozitivní hodnocení a doporučení pro plné členství v Síti.    &nb... více »

Třetí setkání v našich lesích

  Již potřetí se zaměstnanci Rakony a jejich rodinní příslušníci zapojili do programu Lesnického parku Křivoklátsko s názvem Lesní den. Celkem sedmnáct účastníků se setkalo se zástupci lesnického p... více »

Zaměstnanci Billy pomáhali v lese

   Začátkem října síť supermarketů Billa podpořila Lesnický park Křivoklátsko. I takto by se dalo nazvat setkání zástupců Billy, kteří tímto způsobem řešili naplňování svých vnitřních p... více »

Jarní vycházka LPK

     Čtvrteční odpoledne 18. května nepatřilo jen hokeji, ale také přírodě. Lesnický park Křivoklátsko naplánoval jarní vycházku po okolí Roztok u Křivoklátu. Sešlo se několik přátel přírod... více »

V LPK zalesňovala Rakona

     Druhou dubnovou sobotu přivítali křivoklátští lesníci v lokalitě Klucná pod Karlovou Vsí třicítku zaměstnanců Rakony spolu s jejich rodinnými příslušníky. Jejich další dobrovoln... více »

Rakona podpořila lesnický park

  V půlce října proběhla akce pod názvem „Lesní den“ na území Lesnického parku Křivoklátsko. Zaměstnanci Rakony a jejich rodinní příslušníci prožili jednu sobotu v křivoklátských lesích... více »

Vydařená záchranná akce

Vydařená záchranná akce v křivoklátských lesích      Začalo to obyčejnou SMS zprávou, rozeslanou v sobotu 13. 8. večer informačním systémem obce Křivoklát:  „Z hradu uletel ochceny ml... více »

Oslava pátého výročí založení LPK

9. května proběhla u lovecké chaty Emilovna oslava k příležitosti pátého výročí založení Lesnického parku Křivoklátsko. Slavnostního aktu se zúčastnily významné osobnosti z lesnické a politick... více »

Lesnický ples na Křivoklátsku

v širokém okolí. Už po osmnácté se v křivoklátské sokolovně uskutečnil ples pod hlavičkou České lesnické společnosti, Základní pobočky Křivoklát. V průběhu let si u mnoha lidí vydobil jméno a zár... více »

Schůzka správní a dozorčí rady OPS

Hlavními body jednání bylo shrnutí provedených činností a čerpání finančních zdrojů roku 2015, naplňování jednotlivých cílů LPK a směřování lesnického parku v dalších letech.... více »