en de

území pro přírodu i pro lidi
Lesy jsou národním bohatstvím. Trvalý užitek přinášejí pouze tehdy, když se v nich rozumně hospodaří.

promitacka promitacka promitacka promitacka promitacka promitacka promitacka promitacka promitacka
vlna

Den s LP Křivoklátsko 2024

Mnoho lákadel v podobě lesních aktivit, zelené prosperující lesy, milí a obětaví účinkující, dobroty k jídlu a pití, setkání přátel, to vše a mnohem víc čekalo na návštěvníky Dne s Lesnickým parkem Křivoklátsko. Zde, v hloubi křivoklátských lesů se lesnická historie našeho regionu snoubí se současností a doufejme i s naší budoucností. Již tradičně se v okolí Emilovny koncem května konala lesnická akce s názvem Den s Lesnickým parkem Křivoklátsko. Právě u lovecké chaty, kde byl před čtrn&aacu... více »

Nové tůňky pro pestřejší les

To, že les dokáže zadržovat vodu, je známá věc. Pokud se ale rozhodneme tuto funkci lesa podpořit lidskou aktivitou, můžeme ještě více zvýšit retenční schopnosti dané lesní lokality. Již mnoho let jsem měl myšlenku pracovat... více »

Setkání zástupců obcí v LPK

     Situace v lesích se poslední roky dramatizuje. Křivoklátsko se s oslabením stromů vlivem sucha a tepla též potýká a v mnoha případech musí lesníci řešit postupný, zato velmi rychlý roz... více »

Šikovné ruce na Rakovnicku

    Šikovné ruce žáků z Rakovníka a okolí opět po roce zavařily hlavu porotcům při vyhodnocování soutěže, která se snaží iniciovat bližší vztah mladých lidí ke dřevu a k rukodělným prac&i... více »

Hospodářská data za rok 2018

Každým rokem pro vás připravujeme stručnou analýzu lesnických činností. Jedná se o vybraná roční data z hospodaření na 12 000 ha lesa Lesnického parku Křivoklátsko, na majetku dvou lesnických subjektů - Collor... více »

Zakladatelé LPK sázeli lípy

  Lesnický park Křivoklátsko uctil stoleté výročí vzniku ČR výsadbou lip. Páteční odpoledne 26. října panovala ve zbirožských lesích sváteční atmosféra. Zakladatelé Lesnického parku ... více »

Výsadba lip na Křivoklátsku

Letošní rok byl v rámci oslav 100. výročí vzniku Československa opravdu velmi poznamenaný. Ani v lesích jsme nezůstali bez reakce na toto významné výročí. Již na jaře starosta obce Svatá, Ing. Anýž nás ... více »

Úklid lesa

  Již podruhé v tomto roce k nám přijeli přátelé z Prahy, zaměstnanci Hotel Century Old Town Prague. Tato parta mladých lidí - zaměstnanců hotelů si dala za úkol uklidit okolí silnic a lesy. Vybrali si lesnický park a my j... více »

Vycházka s Rakonou

Již tradiční setkání zaměstnanců a rodinných příslušníků Rakony jsme pojali trochu volněji. Připravili jsme vycházkovou trasu do Skryj se zastavením na hradě Týřov. Před samotným výšlapem jsme ale přeci jen je... více »

Odborná exkurze pro švédské lesníky

Již několik let vítáme na území LPK lesníky z ostatních regionů Čech i Evropy. Ve spolupráci s cestovní agenturou Tourpartner Prague prezentujeme naše způsoby lesního hospodaření švédským lesníků... více »

Aktivní management v LPK

   Republikový výbor České lesnické společnosti za podpory Ministerstva zemědělství a Fakulty lesnické a dřevařské ČZU v Praze, uspořádal 11. září odbornou pochůzku po území Lesnického parku Křivokl&... více »

Lesy ničí dlouhotrvající sucho

  Lesy ničí dlouhotrvající sucho, na jejich záchraně pracují tisíce lidí České lesy v posledních letech čelí suchu, extrémnímu větru a dalším projevům klimatických změn, jaké v na... více »

Čtvrtý lesní den s Rakonou

V sobotu 12. 5. 2018 křivoklátští lesníci připravili zajímavý lesní den pro děti i dospělé. Jedná se již o čtvrtý den, který lesníci připravili pro firmu Rakona. Jeho hlavní náplní bylo ukl&iacut... více »

Úklid zajistily pražské hotely

    V půlce dubna jsme pořádali akci, která si kladla za cíl uklidit část pozemků na území lesnickém parku. Na tuto akci se nám přihlásili zaměstnanci jednoho řetězce pražských hotelů. Přijelo celkem 22 dobrovoln&ia... více »

Činnost Modelového lesa ČR ve 2017

   Modelový les ČR prošel v roce 2017 významným vývojem a změnami. Po dlouhotrvající pečlivé přípravě byl Modelový les Česká republika, jako první české území, oficiálně přijat 7... více »

Třetí setkání v našich lesích

  Již potřetí se zaměstnanci Rakony a jejich rodinní příslušníci zapojili do programu Lesnického parku Křivoklátsko s názvem Lesní den. Celkem sedmnáct účastníků se setkalo se zástupci lesnického p... více »

Zaměstnanci Billy pomáhali v lese

   Začátkem října síť supermarketů Billa podpořila Lesnický park Křivoklátsko. I takto by se dalo nazvat setkání zástupců Billy, kteří tímto způsobem řešili naplňování svých vnitřních p... více »

Jarní vycházka LPK

     Čtvrteční odpoledne 18. května nepatřilo jen hokeji, ale také přírodě. Lesnický park Křivoklátsko naplánoval jarní vycházku po okolí Roztok u Křivoklátu. Sešlo se několik přátel přírod... více »

V LPK zalesňovala Rakona

     Druhou dubnovou sobotu přivítali křivoklátští lesníci v lokalitě Klucná pod Karlovou Vsí třicítku zaměstnanců Rakony spolu s jejich rodinnými příslušníky. Jejich další dobrovoln... více »

Rakona podpořila lesnický park

  V půlce října proběhla akce pod názvem „Lesní den“ na území Lesnického parku Křivoklátsko. Zaměstnanci Rakony a jejich rodinní příslušníci prožili jednu sobotu v křivoklátských lesích... více »

Vydařená záchranná akce

Vydařená záchranná akce v křivoklátských lesích      Začalo to obyčejnou SMS zprávou, rozeslanou v sobotu 13. 8. večer informačním systémem obce Křivoklát:  „Z hradu uletel ochceny ml... více »

Oslava pátého výročí založení LPK

9. května proběhla u lovecké chaty Emilovna oslava k příležitosti pátého výročí založení Lesnického parku Křivoklátsko. Slavnostního aktu se zúčastnily významné osobnosti z lesnické a politick... více »

Lesnický ples na Křivoklátsku

v širokém okolí. Už po osmnácté se v křivoklátské sokolovně uskutečnil ples pod hlavičkou České lesnické společnosti, Základní pobočky Křivoklát. V průběhu let si u mnoha lidí vydobil jméno a zár... více »

Schůzka správní a dozorčí rady OPS

Hlavními body jednání bylo shrnutí provedených činností a čerpání finančních zdrojů roku 2015, naplňování jednotlivých cílů LPK a směřování lesnického parku v dalších letech.... více »